Lipozom küçücük veziküllerden oluşmaktadır. Aralarında sulu bir faz bulunan, biyolojik membrana benzeyen lipid tabakalarının oluşturduğu, mikroskobik boyutlarda, genellikle küre şeklindeki yapılardır.

Epidermis deride kalkan görevi görmektedir. Bu sebeple cilt yüzeyine sürülen maddeler ilk katmanda kalır ve alt katmanlara inmesi engellenir. Etkin maddelerin cildin üst katmanında kalması ise ürünlerin cilde etki etmesine engel olur.

/var/folders/z2/bwd5jjm12dd6tyy_zv7qq1940000gn/T/com.microsoft.Word/Content.MSO/ED0A4201.tmp

/var/folders/z2/bwd5jjm12dd6tyy_zv7qq1940000gn/T/com.microsoft.Word/Content.MSO/B2CF54B7.tmp

 

Uzun yıllar süren araştırmalar sonucu uzmanlar etkin maddeler için taşıyıcı sistem geliştirmişlerdir. Etkin maddelerin kapsüller içine hapsedilerek cildin en alt katmanlarına ulaşmasını sağlayan bu teknolojiye Lipozom Teknolojisi adı verilmektedir.

 

Ancak Lipozom Teknolojisi ürünlerde bulunan etkin maddelerin görevlerini tamamlayabilmeleri için daha alt katmana ulaşmalarını sağlayabilir.

Lipozomlanmasını istediğiniz etkin maddeler lipozom küreleri içerlerisine hapsedilir, bu kapsüller derinin kalkan görevi yapan en üst tabakasında (epidermisde) hücrelerin arasından daha alt tabakalara ulaşmasını sağlar. Böylece ürün tüm etkinliğini gösterebilmesine yardımcı olur.

 

 

Yüksek stabilite özelliği olan Vit-C kompleksi ile yüksek saflığı ve en ileri seviyede konsantre Hyaluronik Asit bileşimiyle elde edilen bu yoğun bakım serumu, mimik çizgilerini hedef alır. İçeriğindeki liposom taşıyıcı sistem, aktif maddelerin hedef noktaya ulaşarak daha hızlı ve güçlü etki etmeyi destekleyen bir teknolojidir. 

 

Gelecekte oluşabilecek leke ve kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olur.  

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dön
Hoşgeldiniz

Mineaderm

Takip Et ve Bizimle Sosyalleş
tr_TRTurkish