Kış Ayları İçin Cilt Bakım Önerileri

Özellikle kış aylarının çetin geçtiği bir iklimde yaşıyorsanız, soğuk havanın hem yüzünüzde hem de vücudunuzda hasara yol açabileceğini bilirsiniz. Ciltte aşırı kuruluk görülebilir, cildiniz pul pul olur ve bazen ağrılı veya kaşıntılı olabilen çatlamalar görülebilir. Soğuk aylarda dış etkenlere en fazla maruz kalan cildinizi koruyabilmeniz ve nemli tutabilmeniz için en önemli ipuçlarını derledik. 

 

Soğuk hava koşullarından korunmak için yazlık kıyafetlerinizi kışlık giysilerle değiştirmeniz gibi; soğuk havaya daha iyi uyum sağlamak için cilt bakım rutininizi de değiştirmelisiniz. Hafif nemlendiriciler ve serumlar, soğuk ve rüzgarlı kış günlerinde cildinizi korumaya yeterli gelmeyebilir. Kış dönemine uygun cilt bakım rutini önerilerimiz şu şekilde:

 

1. Yüz Temizleyici

Her uygun cilt bakımı rutini temiz bir sayfa ile başlar – yani yüzünüzü yıkamak. Yılın hangi zamanı olursa olsun güzellik rutininizin daimi bir parçası yüz yıkamak olmalıdır. Kış aylarında güçlü bir yüz temizleyici kullanarak aşırı kuruluğun önüne geçebilirsiniz. Misel su gibi yatıştırıcı ve nemlendiren bir üründen yardım alabilirsiniz. Misel su, cildin yüzeyindeki günlük kirleri aşırı kurutmadan temizleyen, durulama gerektirmeyen nazik bir temizleme alternatifidir.

 

2. Nemlendirici

Nemlendirici uygulamak için en iyi zaman, cildinizin hala nemli olduğu zamandır. Çünkü cildinizin hafif nemli olduğu zaman, hidrasyonunun da devamlılığına yardımcı olur. Temizledikten veya duş aldıktan sonra yüzünüze ve vücudunuza nemlendirici uygulayın. Ürün olarak ne kullanacağınıza gelince;  Intensive Nourising (kuru veya çok kuru ciltler için yoğun nemlendirici) ile hassas ciltler için de uygun olan ve Gentle Emollient Shower duş jeli ürünlerini deneyebilirsiniz. Her iki nemlendirici de olgun, kuru cilde besleyici rahatlık sağlamak için Punica Granatum ve besleyici yağlar ile formüle edilmiştir.

 

3. El Kremi

Çoğu zaman, kış havasının en çok yükünü yüzünüzün taşıdığını düşünerek sadece o kısmı nemlendirirsiniz, ancak ellerinizi de unutmamanız gerekir. Elleriniz de tıpkı yüzünüz gibi soğuk havayla direkt temas eder; hele ki eldiven kullanma alışkanlığınız yoksa. Aynı zamanda sık sık elinizi yıkıyor olmanız da ekstra kuruluğa neden olabilir. Hareket halindeyken ellerinizi nemlendirebilmeniz için çantanıza zengin içerikli bir el kremi koyduğunuzdan emin olun. Yüz, boyun, göğüs ve ellerdeki olgun, çok kuru cildi rahatlatan Intensive Nourising ürününü önerebiliriz.

 

4. Sabun

Dermatologlara göre birçok sabun cildinizin nemini azaltabilir. Kışın, duşunuzu sert sabunlar yerine kokusuz, nemlendirici sabunlar ve Gentle Emollient Shower gibi nemlendirici etkili duş jeli ürünleri ile almanız cildinize iyi gelecektir. 

 

Kış Aylarında Cilt Bakım Rutininize Ekleyebileceğiniz Adımlar

Artık soğuk havalarda cildinize ne olduğunu ve gerekli ürün değişikliklerini daha iyi anladığınıza göre, ipuçlarını konuşma zamanı geldi. Bir dizi kolay yaşam tarzı değişikliği ve teninize göstereceğiniz bir miktar daha özen, cildinizin durumunu kontrollü bir şekilde yönetmenizi sağlayacaktır.

 

1. Tüm Vücudunuza Dikkat Edin

Nemlendirme söz konusu olduğunda, kışın ekstra neme ihtiyaç duyan sadece yüzünüz değildir. Vücudunuzun her bölümündeki cilt yüzeyiniz de havaya bağlı olarak kuruluğa eğilimli olabilir. Kolay erişim için banyonuzda nemlendirici etkili vücut losyonu bulundurun ve her gün uygulayın.

 

2. Çantanızda Nemlendirici Yüz Spreyi Bulundurun

Ne kadar iyi nemlendirirseniz nemlendirin, yine de gün ortasında bir nem artışı ihtiyacı duyabilirsiniz. Yüz spreylerinin işe yaradığı yer tam da burası aslında. Cildiniz kuru hissettiğinde sadece biraz uygulamanız yeterli olacaktır. C vitamini ve Hindistancevizi suyu ile formüle edilmiş nemlendirici yüz spreylerine göz atabilirsiniz.

 

3. Kaliteli İçeriğe Sahip Nemlendirici Kullanın

Kış havası havadaki nemi emmesiyle meşhur olduğundan iyi bir nemlendirici cilt hidrasyonunu daimi kılmanın mükemmel bir yoludur. 

 

4. Peeling

Peeling, normal cilt bakım rutininizin bir parçası değilse, hemen başlamalısınız. Eksfoliasyon, cildinizin yüzeyindeki ölü deri hücrelerini atma işlemidir ve ölü deri hücreleri yüzeyde biriktiğinde, cildinizin donuk görünmesine neden olabilir. Hem yüz hem de vücut peelinginden faydalanabilirsiniz. Yüzünüz için Yüz için Yenileyici Bakım Peelingi ürününü gece cilt bakım rutininize ekleyin. Altta yatan genç görünen cildi ortaya çıkarmak için donuk, düzensiz cilt tonu ve pürüzlü dokuyu yok eder. 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dön
Hoşgeldiniz

Mineaderm

Takip Et ve Bizimle Sosyalleş
tr_TRTurkish